Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Мазурчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Цьось А. В. 
Кулачні бої та боротьба в Київській Русі / А. В. Цьось, О. Т. Мазурчук // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 1. - С. 86-94. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто значення, основні прийоми та розвиток кулачних боїв і боротьби в Київській Русі. Показано значення кулачних боїв та боротьби для військово-фізичної підготовки молоді.

Рассмотрено значение, основные приемы и развитие кулачного боя и борьбы в Киевской Руси. Показано значение кулачного боя и борьбы для военно-физической подготовки молодежи.

The development of fistfights, wrestling and their main technique of Kyiv Rus were examined in this article. One showed the meaning of fistfights and wrestling for military and physical training of youth.


Ключ. слова: фізичне виховання, боротьба, кулачні бої, Київська Русь
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.153(4Рос)3 + Ч517.159.3(4Рос)3 + Ц4,8(4Укр)414:Ч51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазурчук О. Т. 
Особливості військово-фізичної підготовки допризовників, які проживають на території радіаційного забруднення : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. Т. Мазурчук; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк, 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Здійснена корекція методики фізичного виховання допризовників, які проживають на території радіаційного забруднення. На першому етапі (підготовчий період) підбір засобів і методів фізичного виховання спрямовувався на вирішення оздоровчих завдань. На другому етапі (основний період) на основі збільшення адаптаційних можливостей організму до умов м'язової діяльності вирішувались завдання прикладної фізичної підготовки, в основі якої лежав розвиток фізичних якостей, підвищення захисних сил і опірності організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища. У програму військової підготовки допризовників включений розділ "радіаційна безпека", в якому передбачено вивчення таких тем: "Загальна характеристика наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; Організація здорового способу життя на території радіаційного забруднення; Режими самостійної рухової активності в умовах радіаційного забруднення".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ц4,8(4УКР)36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мазурчук О. Т. 
Удосконалення процесу фізичного виховання у вищих навчальних закладах засобами оздоровчої гімнастики / О. Т. Мазурчук, Е. М. Навроцький // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2011. - № 1. - С. 37-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто шляхи вдосконалення процесу фізичного виховання у вищих навчальних закладах засобами оздоровчої гімнастики різних видів, зокрема аеробіки та шейпінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ч516.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Навроцький Е. М. 
Шляхи вдосконалення силових якостей та витривалості в студентів вищого навчального закладу / Е. М. Навроцький, О. Т. Мазурчук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2010. - № 3. - С. 37-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано важливість розробки змісту занять із фізичного виховання, які сприяють розвитку сили та витривалості в навчальному процесі студентів, зокрема юнаків. Розвиток цих якостей забезпечує хороший фізичний стан і готовність до творчої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485 + Ч511.153.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мазурчук О. Т. 
Мотивація молоді до ведення здорового способу життя через використання сучасних і нетрадиційних підходів до проведення занять фізичного виховання / О. Т. Мазурчук, В. В. Ребрина // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 302-305. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Робота є актуальною, оскільки молоді українці руйнують власне здоров'я під впливом оточуючих, реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Свідчення цього - аналіз динаміки захворюваності населення України серед школярів та студентів (серцево-судинної, дихальної та нервової систем). Висвітлено проблеми формування й забезпечення здорового способу життя молоді та запропоновано способи її мотивації до ведення здорового способу життя за допомогою використання сучасних підходів до проведення занять фізичного виховання. Під час дослідження цієї проблеми застосовано метод узагальнення науково-дослідної та науково-методичної літератури, методи теоретичного аналізу та практичного спостереження. Запропоновано використовувати такі способи мотивування молоді до здорового способу життя: проведення днів здоров'я, заходів, присвячених туризму, занять з аеробіки, створення спортивних секцій в університетах, заняття йогою, фітнесом. Для більшого мотивування молоді до здорового способу життя потрібно на заняттях фізичного виховання застосовувати сучасні й нетрадиційні підходи, які значно підвищать інтерес студентів і школярів до фізичної культури й спорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354.5 + Ч421.354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мазурчук О. Т. 
Мотивація молоді до ведення здорового способу життя через використання сучасних і нетрадиційних підходів до проведення занять фізичного виховання / О. Т. Мазурчук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 2. - С. 79-82. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто актуальне питання, оскільки молоді українці руйнують власне здоров'я під впливом оточуючих, реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Свідчення цього - аналіз динаміки захворюваності населення України серед школярів та студентів із захворюваннями серцево-судинної, дихальної й нервової систем. Висвітлено проблеми формування та забезпечення здорового способу життя молоді та запропоновано способи її мотивації до ведення здорового способу життя за допомогою використання сучасних підходів до проведення занять фізичного виховання. Під час дослідження цієї проблеми застосовано метод узагальнення науково-дослідної та науково-методичної літератури, методи теоретичного аналізу та практичного спостереження. Запропоновано використовувати такі способи мотивування молоді до здорового способу життя: дні здоров'я, заходи, присвячені туризму, заняття з аеробіки, створення спортивних секцій в університетах, заняття йогою, фітнесом. Для більшого мотивування молоді до здорового способу життя потрібно на заняттях фізичного виховання застосовувати сучасні й нетрадиційні підходи, які значно підвищать інтерес студентів і школярів до фізичної культури й спорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мазурчук О. 
Ефективність діяльності тренера жіночої команди з міні-футболу / О. Мазурчук, О. Панасюк, П. Герасимюк, А. Гаврилюк // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2018. - № 3. - С. 152-157. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Фізична культура й спорт на сучасному етапі є могутнім засобом формування особистості, галуззю інтенсивної творчості тренерів. Жінки активно освоюють ті види спорту, які традиційно вважаються "чоловічими". До них належить і міні-футбол. Його доступність, простота інвентарю й обладнання, величезна емоційність гри завоювали велику кількість прихильників й уболівальників. Мета роботи - визначення основних вимог до діяльності тренера з метою досягнення спортсменами високих спортивних результатів. Методи - аналіз наукових джерел. Наголошено на тому, що тренер із міні-футболу повинен вести пошук нових шляхів, способів, прийомів і показу навчального матеріалу. Основа цього процесу - створення нової техніки, тактики, методики тренування, прийняття правильних рішень під час гри. У своїй діяльності тренер повинен намагатися використовувати всі закономірності пізнавальних процесів спортсменок для глибокого засвоєння ними системи знань, вироблення творчих навичок та вмінь. У процесі спортивної підготовки жіночої команди з міні-футболу тренер повинен ураховувати ті особливості, які характерні лише для жінок, тобто відмінності протікання адаптаційних процесів в організмі. Велике значення в тренувальному процесі має індивідуальний підхід тренера до розв'язання поставлених завдань, формування взаємин у колективі. Висновки: творчий підхід тренера з міні-футболу урунтується на його здібності формулювати основні гіпотези для розв'язання проблемної ситуації в процесі тренування, умінні трансформувати знання й методичні прийоми в грі, майстерності застосовувати в конкретний час надійні критерії оцінки спортсменок. Загалом тренер має бути і психологом, і педагогом, і адміністратором, і господарником, і дипломатом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.785 + Ч511.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мазурчук О. 
Міні-футбол як особливий вид фізичного вдосконалення студенток у процесі навчання / О. Мазурчук, О. Панасюк, О. Митчик, П. Герасимюк, А. Хомич // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2020. - № 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Основним завданням дисципліни "Фізичне виховання" в закладі вищої освіти є розвиток у студентів фізичних якостей і рухових здібностей. Виконанню цього завдання сприяє залучення студентської молоді до різноманітних секційних занять, зокрема міні-футболу, який користується популярністю не лише серед осіб чоловічої, а й жіночої статі. Мета роботи - висвітлення основних засобів забезпечення оптимально горівня розвитку фізичних якостей студенток, які займаються в секції міні-футболу. Методи - аналіз і синтез наукових літературних джерел, педагогічне спостереження, узагальнення експериментальних досліджень науковців і систематизація отриманих результатів дослідження. Рухова діяльність у міні-футболі характеризується різноманітними діями, зокрема бігом різної інтенсивності, ходьбою, стрибками, ударами по м'ячу, зупинками, падінням, фінтами тощо. Тому надзвичайно важливою якістю футболісток є швидкість. Швидкий гравець може виграти час у суперника, має можливість успішно виконувати тактичні завдання. Спритний - легко оволодіває новими технічними прийомами, краще пристосовується до різних ігрових умов, здатний точно, економно, швидко виконувати нове рухове завчання. Футболістки мають справу з постійною власною вагою та вагою м'яча, тому їм потрібна раціональна сила, яка б відповідала вимогам ігрової діяльності. Протягом гри спортсменки виконують багаторазові спринтерські прискорення, що вимагають витривалості. У міні-футболі важливе значення має еластичність м'язів і зв'язок нижніх кінцівок і хребта, тому на заняттях потрібно приділяти значну увагу розвитку гнучкості. Встановлено, що навчання та тренування в міні-футболі - невід'ємні частини єдиного педагогічного процесу, у якому потрібно дотримуватися основних положень, а відмінних результатів можна досягти лише за умови високого рівня фізичної та технічної підготовленості гравців. Правильно обрана методика навчання та вдала організація занять є досить важливими в підготовці жіночої команди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ч515.785.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Перспективи розвитку національної економіки України: теоретичні та практичні аспекти : колект. монографія / Г. М. Бойківська, Н. Ю. Буга, О. М. Варченко, О. О. Варченко, О. В. Гладкий, Д. М. Глушко, Л. В. Головко, Г. В. Долга, Л. Г. Дончак, Т. А. Заяць, О. В. Калініченко, В. С. Килівник, С. П. Кобець, І. М. Корсун, В. Г. Костогриз, Г. О. Краєвська, Д. Ф. Крисанов, О. Л. Легошина, В. С. Лесюк, О. В. Мазурчук, І. В. Мартусенко, О. В. Марчук, Л. В. Мезіна, І. В. Мустеца, В. О. Пенюк, О. В. Попова, Н. Й. Радіонова, О. Ю. Сова, О. Ю. Червак-Смерічко, І. О. Чкан, Д. Г. Шкварук; Центр фінансово-економічних наукових досліджень. - Полтава : Астрая, 2023. - 130 c. - Бібліогр.: с. 123-130 - укp.

У колективній монографії представлено дослідження економічного розвитку промислова, підприємств аграрних територіально-виробничих систем України. Здійснено оцінку потенціалу територіальних громад у сфері соціальних зобов’язань. Досліджено вплив розвитку цифрової економіки на людський капітал в сучасних умовах. Висвітлені особливост формування маркетингових стратегій аграрних підприємств. Викладено теоретичні основа системи управління персоналом підприємства. Досліджено європейський досвід застосування фінансових інструментів щодо заощаджень домогосподарств. Досліджено інформаційні технології в аудиті з метою економічної безпеки підприємсв.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського